- Dit artikel is verschenen in de Troebadoer van 10 september 2024:
Lustrum
Zangkoor Harmonia uit Simpelveld viert dit jaar het 165-jarig bestaansfeest.
De allereerste archieven zijn er (zo ze ooit bestaan hebben) helaas niet meer. Toch weten we dat rond Pinksteren 1859 het koor is opgericht. De jonge vereniging had nog geen vaandel vanwege de povere financiën. Bij de viering van het eerste lustrum in 1864 werd daar verandering in gebracht en werd het eerste vaandel van het koor onthuld. Rond de eeuwwisseling van 1900 werd een foto gemaakt waarbij dat vaandel trots in het midden van de vereniging staat. Bovenop prijkt “de kroon”, een beeldje van St.Remigius, de patroonheilige van de parochie van Simpelveld. In de beginperiode van het koor werd ook vaker buiten opgetreden, bijvoorbeeld bij weidefeesten. Weer en wind hadden daardoor een negatieve invloed op het vaandel. Bij de viering van het 10e lustrum werd een nieuw vaandel gepresenteerd en bij de viering van het 13e lustrum in 1924 werd het huidige vaandel gepresenteerd. Dat vaandel is nu dus 100 jaar oud. Het eerste vaandel is inmiddels gerestaureerd en nog altijd te bewonderen in de Remigiuskerk van Simpelveld. De eerste twee vaandels zijn weliswaar vervangen, maar het beeldje van St Remigius is ook nu nog steeds deel van het huidige vaandel.
Bij het vorige lustrum in 2019, toen het 160-jarig bestaansfeest werd gevierd, is er voor gekozen om op een bijzonder feestelijke wijze een H.Mis op te luisteren.
Deze concertmis werd mede uitgevoerd door solisten en het Kerkraads Symfonie Orkest. Die grootse aanpak werd mogelijk omdat het koor beschikt over een groep sympathisanten. Deze groep komt niet alleen graag luisteren naar het koor maar draagt ook financieel een steentje bij om bijzondere uitvoeringen mogelijk te maken.
Helaas werd het zingen door het koor kort na de viering van dat lustrum onmogelijk gemaakt door de corona pandemie. Bijna twee jaar heeft het koor zijn activiteiten daardoor moeten staken.
Toen het koor in 2022 weer mocht gaan repeteren en zingen, is het besluit genomen om voor de komende lustrumviering weer een concertmis op het programma te zetten. En dat is dus dit jaar op 22 september om 11:00 uur in de Remigiuskerk in Simpelveld.
Het beeldje van St.Remigius boven op het vaandel heeft in de loop der jaren lichte schade opgelopen. Daarom is besloten om ook dit beeldje bij dit lustrum te laten restaureren en zo het vaandel weer in de oude glorie te herstellen.
voor volledig programma klik op deze link
Sjef Huijnen namens zangkoor Harmonia